Morawiecki: Waloryzacja emerytur najwyższa od lat!

Autor: PAP 12 lutego 2022 10:33

Morawiecki: Waloryzacja emerytur najwyższa od lat! Świadczenia emerytalne wzrosną od 1 marca o 7 procent - poinformował premier na piątkowej konferencji prasowej. / fot. PAP/Leszek Szymański

Świadczenia emerytalne wzrosną od 1 marca o 7 procent. Do tego dodajemy jeszcze 13. emeryturę i kolejne kilka procent z 14. emerytury, którą wypłacimy w drugiej połowie tego roku – oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki.

"Świadczenia emerytalne wzrosną od 1 marca o 7 procent" - poinformował premier na piątkowej konferencji prasowej.

Waloryzacja jest rzeczywiście najwyższa od wielu, wielu lat procentowo, a wartościowo chyba przynajmniej od 20 lat, bo wcześniej też była bardzo wysoka inflacja i trudno porównywać wartości bezwzględne" - powiedział Morawiecki.

14 emerytura w 2022 r. 

Szef rządu zapowiedział na piątkowej konferencji prasowej, że w 2022 r. jesienią lub późnym latem zostanie wypłacona 14 emerytura na podobnych zasadach, jak w 2021 r.

Pytany, skąd wzięło się zamieszanie z czternastą emeryturą, bo przedstawiciele rządu nie deklarowali jednoznacznie w ostatnim czasie, czy faktycznie zostanie przyznana, Morawiecki odpowiedział, że "nie ma żadnego zamieszania decyzyjnego".

"Na stałe wprowadziliśmy element trzynastej emerytury, a w tym roku wprowadzamy kolejny rok czetrnaste emerytury. To jest decyzja podjęta przez minister (Marlenę - PAP) Maląg, przez rząd Prawa i Sprawiedliwości i nie widzę tutaj żadnego zamieszania. Widzę tylko korzyść, ogromną korzyść dla emerytów" - powiedział premier. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI