Morawiecki: przebudowa ubezpieczeń sadowniczych już w październiku

Autor: PAP 11 września 2021 15:00

Morawiecki: przebudowa ubezpieczeń sadowniczych już w październiku Nowy system rekompensujący straty, jakie ponoszą rolnicy w związku m.in. z klęskami żywiołowymi zostanie przedstawiony na początku października / fot. shutterstock

Nowy system rekompensujący straty, jakie ponoszą rolnicy w związku m.in. z klęskami żywiołowymi zostanie przedstawiony na początku października - wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego podczas piątkowej konferencji.

"Obok składek rolniczych, w ogromnym stopniu, znacznie większym niż składki rolnicze, wejdzie państwo polskie po to, żeby zapewniać godziwą rekompensatę strat w oparciu o nowy system ubezpieczeń rolniczych i ten system zaprezentujemy na samym początku października" - powiedział szef rządu podczas konferencji ws. realizacji "10 programów na 100 dni".

Premier podkreślił, że rolnictwo jest obarczone licznymi ryzykami, jak np. klęski żywiołowe, biologiczne, w tym np. ptasia grypa czy ASF. Jak zaznaczył Morawiecki, takich ryzyk nie ubezpieczają towarzystwa ubezpieczeniowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI