×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Minister rolnictwa powołał pełnomocnika ds. Żuław Wiślanych

Autor: PAP 28 stycznia 2022 23:11

Minister rolnictwa powołał pełnomocnika ds. Żuław Wiślanych Nowo powołany Pełnomocnik ds. Żuław Wiślanych Łukasz Kowalski / fot. za MRiRW

Wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk powołał Łukasza Kowalskiego na pełnomocnika ds. Żuław Wiślanych - przekazał w piątek resort rolnictwa. Do jego zadań należeć będzie m.in. inicjowanie zadań pozwalających na efektywną uprawę gleby na obszarze Żuław.

Ministerstwo wyjaśniło, że Kowalski jest zastępcą dyrektora pomorskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni.

Dodano, że do zadań pełnomocnika będzie należało m.in.: inicjowanie i monitorowanie działań na rzecz budowy, przebudowy i modernizacji systemu urządzeń wodnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, pozwalające na efektywną uprawę gleby i prawidłowy rozwój roślin uprawnych na obszarze Żuław Wiślanych; prowadzenie współpracy z organami administracji publicznej, środowiskiem naukowym oraz rolnikami i ich przedstawicielami w zakresie problematyki związanej z rewitalizacją Żuław Wiślanych; przedstawianie propozycji działań lub rozwiązań w wymienionym zakresie.

Żuławy Wiślane regionem najbardziej zagrożony powodzią 

Żuławy Wiślane położone są na północy Polski w delcie Wisły. Leżą one na obszarze dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, przy czym pierwsze z nich obejmuje około 80 proc. Żuław.

Żuławy Wiślane są uznawane za jeden z regionów Polski najbardziej zagrożony powodzią. Obejmują one najbardziej rozległą depresję w skali kraju. Żuławy charakteryzują się też bardzo urodzajnymi glebami. Teren ten zamieszkuje ponad 250 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI