Minister rolnictwa: polska wieś spełniła swój obowiązek w czasie epidemii

Autor: PAP 14 czerwca 2020 13:15

Minister rolnictwa: polska wieś spełniła swój obowiązek w czasie epidemii Jan Krzysztof Ardanowski; (fot. Twitter - PiS)

Polska wieś spełniła w czasie epidemii koronawirusa swój obowiązek i zapewniła krajowi bezpieczeństwo żywnościowe - oświadczył w sobotę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Występując na XV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" Ardanowski stwierdził, że czas epidemii koronawirusa pokazał, jak wielką siłę stanowi polskie rolnictwo. "Dało poczucie bezpieczeństwa żywnościowego, którego zazdrości nam wiele krajów" - oświadczył minister, dodając, że sytuacja byłaby znacznie gorsza, gdyby do epidemii doszły jeszcze braki żywności.

"Jako Polacy mamy za co dziękować Polskiej wsi(...) Spełniła swój obowiązek i choćby dlatego zasługuje na wsparcie" - mówił Ardanowski. Podkreślał także, że polskie rolnictwo powinno być oparte o gospodarstwa rodzinne, a nie latyfundia.

Dodał, że obecnie polskie rolnictwo odbudowuje swoje rynki zbytu, zamknięte przez wiele krajów na czas epidemii, ale - jak zaznaczył - "jest szalenie ważne, żeby odzyskać rynek wewnętrzny i odzyskać polski handel".

Minister rolnictwa oświadczył także, że w interesie polskiej wsi i rolnictwa leży wsparcie Andrzeja Dudy w staraniach o ponowny wybór na stanowisko prezydenta.

Jak mówił, Duda jest człowiekiem z miasta, ale jego zainteresowanie wsią wynika z autentycznej troski o wyrównywanie szans rozwojowych, także dla ludzi mieszkających na peryferiach. "Żebyśmy niezależnie gdzie mieszkamy, mieli na podobnym poziomie osiągnięcia cywilizacji, jak wodociąg, drogę, internet, oczyszczalnie ścieków, dostęp do edukacji i kultury" - podkreślił Ardanowski.

"Wszystko, co służy rozwojowi człowieka, powinno być zapewnione, niezależnie gdzie mieszkamy. To jest rola sprawiedliwego państwa, żeby z rozwoju korzystało całe społeczeństwo" - stwierdził Ardanowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI