Marszałek Senatu: w przyszłym roku Izba skupi się min. na naprawie rolnictwa

Autor: PAP 29 grudnia 2020 15:53

W nadchodzącym roku Senat skupi się na działaniach dotyczących naprawy gospodarki, ochrony zdrowia, rolnictwa, wyeliminowania wykluczenia cyfrowego; przygotowywane są też projekty dotyczące edukacji - poinformował PAP marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu podkreślił, że w mijającym roku Izba zaproponowała 31 własnych inicjatyw legislacyjnych, z których, jak dotąd, tylko jedna została przyjęta przez Sejm. Mimo to - jak zapowiedział Grodzki - prace w Senacie nad różnego rodzaju inicjatywami trwają i będą trwały.

Jak dodał, chodzi o "powrót na właściwe tory" w czasie po pandemii koronawirusa i po rządach PiS. Wtedy - jak ocenił marszałek Senatu - trzeba będzie "naprawiać" gospodarkę, ochronę zdrowia i rolnictwo.

Marszałek Senatu podkreślił, że szczególnej uwagi wymagają kwestie zdrowotne, dotyczące m.in. organizacji służby zdrowia po Covidzie, kwestie gospodarcze, m.in. opodatkowania emerytur, klina podatkowego, który - jak ocenił - doskwiera wielu przedsiębiorcom oraz klimatu. Poinformował, że także w kwestii edukacji "rodzi się kilka projektów", a Senat pracuje też nad usprawnieniem pracy i nauki zdalnej oraz eliminowaniem wykluczenia cyfrowego; jak mówił, trwają też analizy dot. płac Polaków.

Marszałek Senatu był też pytany o cel powołania zespołów doradczych, działających przy Senacie, takich jak Rada Gospodarcza, zespół doradców senackiej Komisji Zdrowia, czy działający przy marszałku zespół ds. monitorowania konstytucyjności ustaw.

Podkreślił, że zespoły te mają konkretne zadania i doradzają senatorom między innymi jak po zakończeniu pandemii "wrócić na właściwe tory".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI