Małopolskie: blisko 100 proc. gospodarstw wzięło już udział w spisie rolnym

Autor: PAP 03 grudnia 2020 09:09

Małopolskie: blisko 100 proc. gospodarstw wzięło już udział w spisie rolnym W Małopolsce blisko 100 proc. gospodarstw wzięło udział w spisie rolnym/ fot. unsplash

Blisko 100 proc. gospodarzy wzięło udział w spisie rolnym. Rolnicy w większości spisywali się, wypełniając formularz dostępny w internecie lub telefonicznie. W wyjątkowych sytuacjach z rolnikami kontaktowali się bezpośrednio rachmistrzowie spisowi.

Powszechny Spis Rolny trwał od 1 września do 30 listopada 2020 r. Na podstawie zebranych w spisie danych kształtowana jest polityka rolna i żywnościowa kraju. Udział w spisie był obowiązkowy; jego brak może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej. Spisywane były gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą. Takie pełne badanie jest realizowane raz na 10 lat.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas środowego briefingu ocenił, że w województwie małopolskim rolnicy spisali się wzorowo. Obowiązek dotyczył ponad 150 tys. użytkowników gospodarstw rolnych, a zrealizowało go blisko 100 proc. gospodarzy z terenu województwa.

"Zebrane dane pozwolą na analizę zmian, jakie zaszły w rolnictwie na przestrzeni ostatnich lat i będą przyczyniać się do powstawania nowych projektów rozwojowych dla małopolskich rolników" - wskazał wojewoda.

Agnieszka Szlubowska Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie poinformowała, że w realizację wywiadów było zaangażowanych 550 rachmistrzów spisowych i statystyków. Uruchomiono 182 gminnych biur spisowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI