Łódzkie: w Srocku opodal Piotrkowa Trybunalskiego na dk 12 blokada Agrounii

Autor: PAP 20 lipca 2021 09:12

Łódzkie: w Srocku opodal Piotrkowa Trybunalskiego na dk 12 blokada Agrounii Protest zorganizowany przez AGROunię, 20 bm. w Srocku w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego/ PAP/Grzegorz Michałowski

Przed godziną 8 we wtorek we wsi Srock, w powiecie piotrkowskim (Łódzkie) rozpoczął się protest zwolenników ruchu rolniczego Agrounia. Ma być blokowana droga krajowa nr 12 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, co może znacznie utrudnić przejazd - ostrzegają drogowcy i zalecają objazdy.

Z placu przed kościołem w Srocku (Łódzkie) powoli rusza kawalkada ok. 150 ciągników i innych maszyn rolniczych, która przejedzie w pobliże ronda, na którym krzyżują się drogi krajowe nr12 i nr 91 oraz droga ekspresowa S8. Blokadzie ma towarzyszyć nieznana jeszcze liczba sympatyków Agrounii - ruchu rolniczego, którego liderem jest Michał Kołodziejczak producent ziemniaków z woj. łódzkiego, nazywany "młodym Lepperem".

Zawyły syreny. Na placu przed kościołem jest kilkudziesięciu rolników - przed ósmą uczestnicy protestu zapalili kilka rac. Na transparentach najczęściej widnieje hasło "Wojna o wieś". Jak mówią protestujący z Agrounii, blokada to przejaw niezadowolenia wobec polityki rolnej prowadzonej przez rząd.

"Protestujemy m.in. przeciwko zabijaniu zdrowych zwierząt w wyniku przymusowego uboju podczas epidemii afrykańskiego pomoru świń (ASF). Rząd nie radzi sobie z tą chorobą" - wyjaśnił Kołodziejczak.

"Możemy tylko przeprosić kierowców za utrudnienia i blokadę, ale rolnicy mają swoje racje. Rząd od dwóch lat ich nie słucha. Teraz musi posłuchać" - powiedział PAP lider Agrounii.

Wstrzymanie ruchu na jednej z ważniejszych dróg w centrum Polski Mogą oznacza kilkugodzinne kłopoty z przejazdem dk12, dk91 i S8 -ostrzegli drogowcy.

"W miarę możliwości należy unikać jazdy dk nr 12 przez Srock. Jadąc od Łodzi w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego można to zrobić, kierując się na budowaną autostradę A1, dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Południe i tędy wjechać do miasta. Analogicznie należy poruszać się w przeciwnym kierunku" - wyjaśnił rzecznik łódzkiego oddziału Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI