Łódzkie: rolnicy protestują i blokują skrzyżowanie DK 14 z autostradą A2

Autor: PAP / Agrounia 21 grudnia 2020 11:01

Łódzkie: rolnicy protestują i blokują skrzyżowanie DK 14 z autostradą A2 Rolnicy protestują; fot. materiały redakcji Farmer.pl

Trwa protest rolników w Łódzkiem. Blokowany jest węzeł Stryków - skrzyżowanie drogi krajowej nr 14 z autostradą A2. Na odcinku od ronda na węźle w Strykowie do ronda w Sosnowcu–Pieńkach jeździ około 10 ciągników.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Marcin Jackowski z Punktu Informacji Drogowej w Łodzi pojazdy osobowe oraz ciągniki rolnicze poruszają się cały czas od ronda na 36. kilometrze trasy do 37. kilometra.

Według drogowców utrudnienia mogą potrwać do godz. 11. Wystosowano apel do kierowców, aby wyjeżdżając na autostradę A2 wybierali inne trasy dojazdu.

- Centrum dystrybucji Polski stoi. Na rondo w Strykowie wyjechały traktory. To stąd tiry dowożą żywność do Biedronek, Lidlów, Kauflandów, które na co dzień wykorzystują polskich rolników. To okres przedświąteczny, więc nie będziemy bardzo utrudniać życia. To ostrzeżenie. Kierowcy, którzy stoją w korkach nas pozdrawiają i mówią, że rozumieją. Dziękujemy to wsparcie - podaje na swoim profilu Agrounia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI