Łódzkie: Brakuje chętnych do pracy przy zbiorach owoców i warzyw

Autor: www.dzienniklodzki.pl 16 lipca 2021 17:03

Łódzkie: Brakuje chętnych do pracy przy zbiorach owoców i warzyw Łódzkie: Brakuje chętnych do pracy przy zbiorach owoców i warzyw / fot. shutterstock.com

Właściciele plantacji borówki amerykańskiej, czereśni, wiśni czy producenci ogórków gruntowych i innych warzyw mają poważny problem. Nie mogą znaleźć wystarczającej liczby chętnych pracy do pracy przy zbiorach - informuje dzienniklodzki.pl

Za zebranie kilograma borówki amerykańskiej w powiecie skierniewickim można zarobić 4 zł netto. Sprawni zbieracze przy tej stawce potrafią zarobić nawet 200 zł dziennie.

- Nie mogę jednak znaleźć pełnej obsady, brakuje mi kilka osób - mówi pani Anna, właścicielka plantacji. 

Plantator ogórków z okolicy Rawy Mazowieckiej szuka chętnych do pracy. Pracownicy są potrzebni trzy dni w tygodniu, a proponowana stawka to 13-14 zł netto za godzinę pracy.

- Na ogłoszenie odpowiedziała tylko jedna osoba - mówi mężczyzna. - Praca jest trudna, zdarzają się osoby, które chcą przyjść do pracy, ale proponują zbyt wysoką stawkę, ok. 20 zł netto za godzinę. Nie mogę aż tyle zapłacić, pozbawiłbym się całego zysku ze zbiorów.

Brak chętnych pracowników do zbioru obecny jest w każdej dziedzinie  owocowo- warzywne choć ogłoszeń do pracy jest bardzo dużo.

Więcej na ten temat w Dzienniku Łódzkim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI