KRUS: zasiłek opiekuńczy ma być przedłużony do 6 czerwca

Autor: PAP 20 maja 2021 14:20

KRUS: zasiłek opiekuńczy ma być przedłużony do 6 czerwca Przedłużenie prawa do pobierania zasiłku opiekuńczego; fot. unsplash.com

Pobieranie zasiłku opiekuńczego przez rodzica lub opiekuna ubezpieczonego w KRUS ma być przedłużone do 6 czerwca tego roku - przewiduje projekt rozporządzenia.

W wykazie opublikowano projekt rozporządzenia rządu w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19. Odpowiedzialnym za jego opracowanie jest resort rolnictwa.

"Przedmiotowy projekt rozporządzenia przewiduje przyznanie prawa do pobierania przez ubezpieczonych zasiłku opiekuńczego jednakże nie dłużej niż do dnia 6 czerwca 2021 r." - napisano w projekcie.

W związku z tym, że projekt jest przygotowywany przez MRiRW i wzorem podobnych już rozporządzeń w tej sprawie, dotyczy wypłat zasiłków opiekuńczych dla ubezpieczonych w KRUS.

Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy w KRUS?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko, ubezpieczonym rolnikom i domownikom z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem do ukończenia 8 lat.

Zasiłek przysługuje także w przypadku konieczności opieki nad dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI