Krajowa Spółka Cukrowa przekazuje 1 mln zł na walkę z koronawirusem

Autor: PAP 28 marca 2020 13:18

Krajowa Spółka Cukrowa przekazuje 1 mln zł na walkę z koronawirusem Krajowa Spółka Cukrowa przekazuje milion złotych na zakup sprzętu medycznego/ fot. shutterstock

Krajowa Spółka Cukrowa przekazuje milion złotych na zakup sprzętu medycznego, a także swoje produkty spożywcze w ramach walki z koronawirusem - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Jak czytamy w informacji, KSC "Polski Cukier" wesprze finansowo w pierwszej kolejności dwa wskazane przez Ministerstwo Zdrowia szpitale jednoimienne: Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu oraz Szpital Powiatowy w Radomsku.

Przekazana kwota - zaznaczono - zostanie przeznaczona na zakup koniecznych środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu medycznego, niezbędnych do prowadzenia skutecznego leczenia osób zakażonych oraz zachowania bezpieczeństwa personelu medycznego.

"Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań. Jako strategiczna spółka Skarbu Państwa czujemy szczególną odpowiedzialność i troskę o zdrowie wszystkich Polaków" - mówi cytowany w informacji prezes KSC Krzysztof Kowa.

Wskazał, że sprzęt trafi w pierwszej kolejności do szpitali, które opiekują się zarażonymi koronawirusem. "Lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom szpitali, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych, należy się jak najlepszy sprzęt, by mogli nieść skuteczną pomoc" - powiedział.

Dodatkowo Grupa Kapitałowa KSC zadeklarowała przekazanie swoich produktów spożywczych dla podmiotów walczących ze skutkami pandemii koronawirusa w Polsce o wartości ok. 500 tys. zł. Chodzi o mąki, kasze, płatki owsiane, przetwory owocowo-warzywne oraz cukier. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI