KOWR przypomina: Deklaracje dotyczące uczestników rynku wina do 31 sierpnia

Autor: www.sadyogrody.pl/KOWR 25 sierpnia 2020 10:04

KOWR przypomina: Deklaracje dotyczące uczestników rynku wina do 31 sierpnia Deklaracje dotyczące uczestników rynku wina należy złożyć do 31 sierpnia/ fot.shutterstock.com

Producenci i przedsiębiorcy wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw winorośli położonych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, wpisani do ewidencji KOWR, są zobowiązani do złożenia deklaracji w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 sierpnia 2020 r.

Producenci i przedsiębiorcy, którzy zostali wpisani do ewidencji KOWR na rok gospodarczy 2020/2021 są zobowiązani złożyć deklarację o:

- szacowanej ilości wina, jaka będzie wyrobiona w danym roku gospodarczym;

- ilości win wprowadzonych do obrotu w poprzednim roku gospodarczym;

- zapasach win lub moszczów winogronowych posiadanych w dniu 31 lipca 2020 r.;

- ilości usuniętych w poprzednim roku gospodarczym produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina lub moszczu winogronowego.

Obowiązek złożenia deklaracji, o których mowa w pkt 2, 3 i 4, nie dotyczy producentów i przedsiębiorców wpisanych po raz pierwszy do ewidencji KOWR na rok gospodarczy 2020/2021.

Wzory formularzy deklaracji dostępne są na stronie internetowej KOWR: http://www.kowr.gov.pl/interwencja/wino/deklaracje-skladane-przez-uczestnikow-rynku-wina

Deklaracje powinny zostać złożone osobiście w Centrali KOWR lub wysłane poprzez publicznego operatora pocztowego na adres KOWR w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI