KOWR: Deklaracje dotyczące rynku wina do 30 października

Autor: www.sadyogrody.pl/KOWR 27 października 2021 09:03

KOWR: Deklaracje dotyczące rynku wina do 30 października KOWR przypomina, że w dniu 30 października 2021 r. upływa termin składania deklaracji dotyczących rynku wina./fot. shutterstock.com

KOWR przypomina, że w dniu 30 października 2021 r. upływa termin składania deklaracji dotyczących rynku wina.

Producenci wpisani do ewidencji na rok gospodarczy 2021/2022 zobowiązani są do złożenia Deklaracji o szacowanej ilości winogron lub moszczu winogronowego, które będą wykorzystane do wyrobu wina w danym roku gospodarczym (Załącznik Nr 3).

Przedsiębiorcy wykonujący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina zobowiązani są do złożenia Deklaracji o szacowanej ilości win, winogron lub moszczu winogronowego, które będą dostarczone do przedsiębiorcy oraz o szacowanej ilości ich wykorzystania w danym roku gospodarczym (Załącznik Nr 9).

Wzory formularzy deklaracji, o których mowa powyżej określone zostały Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 września 2017 r. w sprawie wzorów formularzy deklaracji w zakresie zbioru winogron oraz wyrobu, rozlewu i wprowadzania do obrotu wyrobów winiarskich (Dz. U. z 2017 r., poz. 1968) – dostępne na stronie internetowej KOWR.

Deklaracje można złożyć osobiście w Centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, za pośrednictwem platformy usług administracji publicznej ePUAP lub wysłać za pośrednictwem publicznego operatora pocztowego na adres KOWR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI