Kowalczyk zostaje na stanowisku. Nie będzie nowego ministra rolnictwa

$data.author.description Autor: farmer.pl 27 października 2022 12:40

Kowalczyk zostaje na stanowisku. Nie będzie nowego ministra rolnictwa Henryk Kowalczych o zmianach na stanowisku ministra rolnictwa/ fot. PTWP

Insynuacje dotyczące rychłej zmiany na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi są raczej dziennikarskimi wymysłami i pobożnymi życzeniami obliczonymi jedynie na zaszkodzenie Prawu i Sprawiedliwości - tak sugestie o rzekomych rozmowach z Janem Krzysztofem Ardanowskim o jego powrocie do rządu skomentował dla farmer.pl wicepremier Henryk Kowalczyk.

Henryk Kowalczyk zostaje na stanowisku ministra rolnictwa

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się plotki o rzekomych rozmowach z Janem Krzysztofem Ardanowskim, który miałby wrócić na stanowisko ministra rolnictwa, które zajmował w latach 2018-2020. O komentarz do sugestii o rzekomych rozmowach z Janem Krzysztofem Ardanowskim o jego powrocie do rządu poprosiliśmy też samego wicepremiera Henryka Kowalczyka.

- Ministra powołuje premier, jestem gotowy na każde zmiany, ale sądzę, że doniesienia prasowe o czarnych chmurach nad ministerstwem rolnictwa, czy złej passie są bardziej życzeniowe, niż rzeczywiste. Często spotykam się z rolnikami, w ostatnim miesiącu byłem w kilkunastu miejscach na Podkarpaciu, w Wielkopolsce i na Mazowszu - i generalnie, jak obserwuję, jest duże zrozumienie moich działań u rolników - przyznał w odpowiedzi na pytanie redakcji farmer.pl wicepremier Henryk Kowalczyk.

W jego ocenie, insynuacje dotyczące rychłej zmiany na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi są raczej dziennikarskimi wymysłami i pobożnymi życzeniami obliczonymi jedynie na zaszkodzenie Prawu i Sprawiedliwości.

Więcej na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI