Kowalczyk: nie ma planów powołania nowego wiceministra z Kukiz'15

Autor: PAP 25 stycznia 2022 09:34

Kowalczyk: nie ma planów powołania nowego wiceministra z Kukiz'15 Henryk Kowalczyk dementuje pogłoski o powołaniu nowego wiceministra /fot. Michał Oleksy, Żelazna Studio

Nie ma planów powołania nowego wiceministra rolnictwa z Kukiz'15 - powiedział we wtorek wicepremier i szef tego resortu Henryk Kowalczyk. Podkreślił, że Kukiz'15 łączy z PiS jedynie współpraca programowa i "nie ma żadnych oczekiwań, jeśli chodzi o stanowiska".

Kowalczyk pytany był w Pierwszym Programie Polskiego Radia, czy w resorcie niedługo pomagał mu będzie nowy wiceminister wywodzący się z Kukiz'15, np. Jarosław Sachajko. "Dementuję te pogłoski. Nic na ten temat nie wiem, myślę, że nawet nie wie sam zainteresowany. Nie ma takich planów" - odparł minister.

Kowalczyk dementuje pogłoski o powołaniu nowego wiceministra  z Kukiz'15

Na pytanie, czy są plany zacieśnienia współpracy programowej z tym ugrupowaniem, Kowalczyk potwierdził. "Nie wiem, czy wszystkie konkretne propozycje zamienią się w projekty ustaw przyjęte przez parlament, ale programowo współpracujemy" - mówił. Podkreślił, że w ubiegłym tygodniu spotkał się właśnie z posłem Jarosławem Sachajko oraz liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem. "Omawialiśmy te wszystkie rozwiązania, które są najpilniejsze do wprowadzenia" - powiedział. Dodał, że rozmowa z Kukizem oprócz kwestii "czysto rolniczych" dotyczyła też spraw samorządowych.

"Współpraca programowa - owszem, ale nie ma żadnych oczekiwań, jeśli chodzi o jakiekolwiek funkcje czy stanowiska" - podsumował szef resortu rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI