Kowalczyk na NWwR: Krajowy Plan Strategiczny to nie jest dokument ostateczny

$data.author.description Autor: farmer.pl 27 października 2022 13:40

Kowalczyk na NWwR: Krajowy Plan Strategiczny to nie jest dokument ostateczny Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, Fot. Farmer

- Należy mieć świadomość, że nie jest dokument ostateczny i może być wielokrotnie zmieniany - zaznaczył minister Henryk Kowalczyk w swoim wystąpieniu na inauguracji konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. Dalszej korekty wymaga jednak Zielony Ład.

Zatwierdzony w lipcu br. Krajowy Plan Strategiczny dla nowej Wspólnej Polityki Rolnej odzwierciedla - zdaniem ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka - komplementarne podejście do produkcji rolniczej. Jeśli jednak KPS nie będzie spełniał oczekiwań rolników, będzie można go zmieniać w trakcie realizacji. Już teraz, w opinii wicepremiera, zmian wymaga strategia Zielonego Ładu, gdyż jej założenia nie przystają do obecnych uwarunkowań w Europie i sytuacji geopolitycznej na świecie.

Krajowy Plan Strategiczny

- Krajowy Plan Strategiczny został zatwierdzony w lipcu br. Negocjacje nie były łatwe i czasami trzeba było iść na trudne kompromisy - powiedział minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podczas inauguracji naszej konferencji Narodowe wyzwania w Rolnictwie, która dziś odbywa się w Jachrance pod Warszawą.

- Udało się nam zwiększyć środki na dobrostan, ale w pewnych tematach musieliśmy ustąpić np. w kwestii zimowej okrywy na 80 proc. od następnego sezonu.

- Miejmy jednak świadomość, że Krajowy Plan Strategiczny może być wielokrotnie zmieniany. Jest wciąż pole do rozmów i negocjacji - podkreślił wicepremier precyzując, że rząd będzie miał prawo do wprowadzenia 8 zmian w przyjętym przez Komisję Europejską dokumencie.

Całość przeczytasz na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI