×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kowalczyk: jestem spokojny o wynik głosowania ws. wotum nieufności

Autor: PAP 23 marca 2023 09:14

Kowalczyk: jestem spokojny o wynik głosowania ws. wotum nieufności Kowalczyk: jestem spokojny o wynik głosowania ws. wotum nieufności/ fot.PTWP

Jestem spokojny o wynik głosowania ws. wotum nieufności, PiS widzi dokonania resortu rolnictwa i przyczyny problemów na rynku zboża - powiedział w czwartek wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Dodał, że debata nt. wotum nieufności będzie okazją do pokazania działań jego ministerstwa.

Złożenie wniosku o odwołanie Kowalczyka zapowiedział podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Buska-Zdroju prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem, minister Kowalczyk "oszukał polską wieś i wprowadził na manowce polskiego rolnika". Wniosek poprzeć mają m.in. Lewica, Koalicja Obywatelska i Konfederacja.

Kowalczyk spokojny o swoją posadę?

W Programie Pierwszym Polskiego Radia Kowalczyk, zapewnił, że jest spokojny o wynik głosowania. "Prawo i Sprawiedliwość widzi czynności, które się dokonuje i z jakiego powodu jest ten kłopot zbożowy. Też widzi pozostałe rzeczy, które się udało zrobić przez ten czas i traktuje debatę nt. wotum o nieufności jako okazję do pokazania wszystkich rzeczy, które ministerstwo rolnictwa dokonało w ostatnim czasie" - zaznaczył szef MRiRW.

Jak stwierdził, skutki decyzji Komisji Europejskiej o otwarciu granic Ukrainy są przerzucane na niego. "Jaki był sposób inny, jeśli mamy otwarte granice. Faktem jest, że KE oprócz deklaracji słownych o korytarzach solidarnościowych niewiele zrobiła i wszystkie kraje przygraniczne poniosły z tego tytułu ogromne reperkusje: Polska Rumunia, Bułgaria, Słowacja" - zauważył Kowalczyk.

Pytany, czy po ostatnich wydarzeniach ma wzmocnioną ochronę, minister rolnictwa odparł: "wczoraj czułem się bezpieczny, nie ma żadnego problemu, natomiast żadna ochrona nie ochroni przed rzucaniem jaj".

W czwartek wicepremier Kowalczyk wziął udział w 5. Europejskim Forum Rolniczym w Jasionce. Jego wystąpienie zakłóciła grupa rolników, gwiżdżąc i rzucając w jego kierunku kilka jajek. Interweniowali policjanci, którzy wyprowadzili kilku, najbardziej krewkich, rolników.

W ubiegłym tygodniu podczas targów AgroTech w Kielcach Kowalczyk został otoczony przez protestujących rolników ze stowarzyszenia "Oszukana wieś".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI