Konsultacje u lekarzy specjalistów na terenie lubelskiej Elizówki

Autor: Sadyogrody.pl / ARiMR 08 grudnia 2022 12:47

Konsultacje u lekarzy specjalistów na terenie lubelskiej Elizówki Akcja stanowi część programu „Profilaktyka zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich” / fot. shutterstock

10 grudnia 2022 r. na terenie lubelskiej „Elizówki” rolnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji u wybranych lekarzy specjalistów.

Akcja stanowi część programu „Profilaktyka zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich”, a jej organizatorami są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie.

Przeczytaj: Sanatorium dla rolników. Kto może skorzystać?

Biała sobota na Elizówce - z konsultacji jakich lekarzy będzie można skorzystać? 

Biała sobota zorganizowana zostanie 10 grudnia 2022 r. w godz. 9:00-14:00 w Lubelskim Oddziale Regionalnym ARiMR (sala konferencyjna) na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego,  Elizówka 65a. Zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Konsultacje obejmą następujące specjalności:

- urologia
- endokrynologia
- diabetologia i psychodietetyka
- neurologia
- kardiologia
- rehabilitacja
- dietetyka kliniczna.

Dobór specjalistów związany jest z występującymi chorobami cywilizacyjnymi oraz dolegliwościami, na które najczęściej uskarżają się mieszkańcy wsi.

Diagnostyka dla mieszkańców wsi

W trakcie wydarzenia będzie można również skorzystać bezpłatnie z podstawowej diagnostyki: EKG, pomiaru ciśnienia czy poziomu cukru we krwi.

W tym dniu osoby cierpiące na przerost prostaty, po konsultacji z lekarzem urologiem, będą mogły zapisać się na darmowy zabieg wycięcia gruczołu krokowego. Zabieg ten zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku przez SPSK nr 4 w Lublinie. Placówka posiada wysokiej klasy system robotyczny używany m.in. w operacjach urologicznych. Sprzęt pozwala operatorowi na większą precyzję niż podczas tradycyjnej operacji. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia nerwów i naczyń, których naruszenie mogłoby spowodować problemy z potencją czy nietrzymaniem moczu, jest zredukowane do minimum.

Na miejscu będzie można również wygenerować e-skierowanie na badania w ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS”, w czym pomogą pracownicy punktu informacyjnego ARiMR.

W godz. 9:00-13:00 odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Przy budynku oddziału regionalnego ARiMR ustawiony zostanie specjalistyczny krwiobus.
Będzie to również okazja do spotkania z pracownikami Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, którzy:

- udzielą informacji na temat programów profilaktycznych kierowanych do - poszczególnych grup wiekowych,
- poinformują o usługach realizowanych przy stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia w Sali Obsługi Klientów w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4,
- umówią klientów na spotkanie z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia i zapiszą na wykonanie w Sali Obsługi Klientów w Lublinie pomiarów: wzrostu, masy ciała, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi, określenia wskaźnika BMI (indeks masy ciała),
wydadzą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ),
- umożliwią wypełnienie i złożenie wniosku o profil zaufany, a następnie go potwierdzą,
- poinformują o tym, jak korzystać z Internetowego Konta Pacjenta (IKP), udzielą informacji o jego funkcjonalnościach, tj. DietyNFZ, profilaktyka i pierwsza pomoc,
udzielą informacji na temat programu szczepień przeciwko COVID-19 oraz grypy,
udzielą innych informacji ogólnych, a także dotyczących szczególnych uprawnień osób z niepełnosprawnościami,
- przekażą listę placówek, które realizują program „Profilaktyka 40 PLUS” w regionie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI