Konflikt Rosji z Ukrainą - jakie konsekwencje dla rynku pracy?

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 23 lutego 2022 16:23

Konflikt Rosji z Ukrainą - jakie konsekwencje dla rynku pracy? Konflikt na Ukrainie może mieć katastrofalne skutki dla polskiego rynku pracy. / fot. shutterstock

Konflikt na Ukrainie może mieć katastrofalne skutki dla polskiego rynku pracy. O potencjalne problemy zapytaliśmy Andrzeja Anasiaka z firmy Timberworks.

Rynek pracy w cieniu konfliktu na Ukrainie 

- Sytuacja polityczna na Ukrainie może mieć dla nas katastrofalne skutki. Oczywiście wszystko zależy od przebiegu zdarzeń , a jak dziś widzimy dynamika jest bardzo duża. Niepokój czy wręcz czas wojny u sąsiadów, od których uzależniona jest produkcja rolna w naszym kraju nie jest dobrym sygnałem zwłaszcza dla rolnictwa - przyznaje rozmówca. 

Dodaje, że już centra wizowe zamykają swoje biura. - Pracownik miał umówione spotkanie na 25 lutego.22 lutego otrzymał informacje o zamknięciu biur od 23 lutego ze względu na sytuacje na Ukrainie. Należy spodziewać się scenariuszy różnego rodzaju. To bardzo trudny czas zwłaszcza dla rolnictwa, którego produkcji nie można zatrzymać ani przenieść w czasie - dodaje Andrzej Anasiak. 

Obecnie w przypadku braku wizy możliwe jest przekroczenie granicy legitymując się  paszportem biometrycznym na 90 dni. Okres 90 dni pobytu liczony jest od momentu wjazdu do Polski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI