Komisja Europejska chce walczyć z rosnącymi cenami prądu

Autor: money.pl 08 października 2021 13:36

Komisja Europejska chce walczyć z rosnącymi cenami prądu Komisja Europejska szykuje narzędzia, które pomogą państwom członkowskim walczyć z cenami prądu. / fot. shutterstock

Komisja Europejska szykuje narzędzia, które pomogą państwom członkowskim walczyć z cenami prądu. Rosną one nie tylko w Polsce, to problem większości krajów Unii. Bruksela chce wesprzeć przede wszystkim najskromniejsze gospodarstwa domowe - informuje money.pl.

Z przecieków wynika, że Komisja Europejska położy nacisk na "kierunkowe wsparcia" dla gospodarstw domowych o niskich dochodach. Takiego instrumentu domagają się Włochy, Hiszpania, Grecja i Francja – pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta przypomina, że polskie władze od prawie roku debatują nad tym, jak chronić najmniej zamożnych odbiorców prądu. Mowa o dotacjach i metodach niefinansowych. Projekt odpowiedniej ustawy powstał, ale nic się z nim nie dzieje.

Kto pomoże odbiorcom prądu?

Nie jest wykluczone, że do polskich odbiorców szybciej dotrze pomoc z Unii. Nie oznacza to, że UE będzie dotowała ceny prądu – może jednak pozwolić na to krajom członkowskim. Do tej pory KE krytycznym okiem patrzyła na podobne praktyki. Bruksela zamierza pozwolić na wsparcie, ale tylko dla najbiedniejszych i tylko przez określony czas.

Więcej na money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI