Kołodziejczak: Wskażemy nowemu ministrowi co trzeba zmienić w rolnictwie

Autor: SS/www.sadyogrody.pl 27 października 2021 11:46

Kołodziejczak: Wskażemy nowemu ministrowi co trzeba zmienić w rolnictwie Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii / fot. PTWP

- Dzisiaj to czego oczekujemy, to poważne podejście do naszych problemów, bez pajacowania - powiedział Michał Kołodziejczak zapytany przez www.sadyogrody.pl o Henryka Kowalczyka jako nowego ministra rolnictwa.

  • W wtorek 26 października Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że teraz resortem rolnictwa kierować będzie Henryk Kowalczyk.
  • Zapytaliśmy lidera AgroUnii jak zapatruje się na nowego ministra rolnictwa.

Jaka ma Pan opinię na temat nowego ministra rolnictwa, czy jest to dobry kandydat na to stanowisko?

Michał Kołodziejczak: To czas pokaże czy Pan Henryk Kowalczyk jest dobrym kandydatem na to stanowisko.

Czego branża rolnicza może oczekiwać od nowego ministra?

MK: Dzisiaj to czego oczekujemy, to poważne podejście do naszych problemów, bez pajacowania. Na pewno nasze podejście będzie takie, że wskażemy na to, co trzeba w branży rolniczej zrobić i zmienić.

Jakie Pana zdaniem wyzwanie stoją przed nowym ministrem rolnictwa?

MK: Pierwszym wyzwaniem jest podejście na poważnie do problemów branży. Istotnym jest odwrócenie trendu upadku gospodarstw rolnych w Polsce. Należy przywrócić siłę produkcji żywności w naszym kraju. Odbudować powagę resortu rolnictwa, która została zniszczona przez poprzednich ministrów. O szczególnych projektach będziemy jeszcze mówić na naszych konferencjach prasowych.

Czy nowy minister to szansa na nowy, lepszy dialog dla AgroUnii?

MK: Na pewno. Jesteśmy już po pierwszej rozmowie telefonicznej z ministrem Kowalczykiem, przebiegła ona pozytywnie. Niebawem spotkamy się z nowym ministrem rolnictwa, ale to czas pokaże jakie będzie jego podejście i jak będą przebiegać rozmowy.

Dziękuję za rozmowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI