Koła Gospodyń Wiejskich złożyły wnioski o dotację na ponad 18 mln zł

$data.author.description Autor: farmer.pl 14 lipca 2020 08:05

Koła Gospodyń Wiejskich złożyły wnioski o dotację na ponad 18 mln zł KGW złożyły wnioski o dotację na ponad 18 mln zł/ fot. shutterstock

Tegoroczna pula środków przewidziana na wsparcie działalności KGW to 40 mln zł. Do końca czerwca br. - blisko połowa tej kwoty została już rozdysponowana.

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność. Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca 2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel, która wynosi 40 mln zł.

Tymczasem - jak informuje Prezes ARiMR - według stanu na dzień 30 czerwca 2020 roku w Biurach Powiatowych Agencji zostały złożone wnioski o przyznanie pomocy dla kół gospodyń wiejskich na łączną kwotę 18 455 000,00 zł. A więc, prawie połowa dostępnej kwoty została już rozdysponowana!

ARiMR rozpoczęła bowiem także wydawanie decyzji i wypłatę pomocy na konta. Na co najczęściej są przeznaczane środki z tej dotacji? Na naczynia do świetlicy, stoły, krzesła, namioty wystawowe, sprzęt AGD, maszynę do szycia, jednolite stroje regionalne, wycieczki do przybytków kultury, atrakcje dla dzieci….

Więcej czytaj na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI