Koła Gospodyń Wiejskich złożyły wnioski o dotację na ponad 18 mln złfarmer.pl - 13 lipca 2020 13:57


Tegoroczna pula środków przewidziana na wsparcie działalności KGW to 40 mln zł. Do końca czerwca br. - blisko połowa tej kwoty została już rozdysponowana.

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność. Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca 2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel, która wynosi 40 mln zł.

Tymczasem - jak informuje Prezes ARiMR - według stanu na dzień 30 czerwca 2020 roku w Biurach Powiatowych Agencji zostały złożone wnioski o przyznanie pomocy dla kół gospodyń wiejskich na łączną kwotę 18 455 000,00 zł. A więc, prawie połowa dostępnej kwoty została już rozdysponowana!

ARiMR rozpoczęła bowiem także wydawanie decyzji i wypłatę pomocy na konta. Na co najczęściej są przeznaczane środki z tej dotacji? Na naczynia do świetlicy, stoły, krzesła, namioty wystawowe, sprzęt AGD, maszynę do szycia, jednolite stroje regionalne, wycieczki do przybytków kultury, atrakcje dla dzieci….

Więcej czytaj na www.farmer.pl