×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kiedy oszukani dostawcy owoców i warzyw otrzymają pomoc?

Autor: www.sadyogrody.pl/ PAP 08 stycznia 2023 15:24

Kiedy oszukani dostawcy owoców i warzyw otrzymają pomoc? Kampol-Fruit jest winny dostawcom owoców i warzyw prawie 74 mln złotych. Poszkodowani oczekują pomocy ze strony rządu/ fot. PJ

Kampol-Fruit jest winny dostawcom owoców i warzyw prawie 74 mln złotych. Poszkodowani uczestniczą w kolejnych protestach pod zakładem i oczekują pomocy ze strony rządu. Jest komentarz ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka w tej sprawie.

Wicepremier Henryk Kowalczyk w czwartek (05.01) przebywał z wizytą w województwie lubelskim, informowaliśmy o tym w artykule: Krajowa Grupa Spożywcza odkupi zakład przetwórczy

Kiedy pomoc dla poszkodowanych przez Kampol-Fruit?

Podczas briefingu wicepremier Kowalczyk został zapytany o sprawę pomocy dla plantatorów z Ryk, którzy nie dostali pieniędzy za dostarczone owoce i warzywa od firmy Kampol-Fruit. Minister rolnictwa przekazał, że trwa wyjaśnianie tej sprawy.

"Taką pomoc można udzielać w momencie, kiedy zakład ogłosi upadłość. Ten proces prawny trwa, śledzimy te wydarzenia. Zgłosiłem do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa, dlatego, że jest tu możliwość nielegalnego wyprowadzenia środków finansowych z tej firmy" - poinformował wicepremier.

Zapewnił, że jak tylko zostanie ogłoszona formalna upadłość, to poszkodowane osoby otrzymają pomoc. Dodał, że na etapie uzgodnień międzyresortowych jest obecnie ustawa o Funduszu Gwarancji Rolnych. "To jest ustawa, która jest już w rządzie i mam nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy przyjmie ją parlament. Wtedy będziemy mieli narzędzie do wypłacenia należności rolnikom bez czekania na proces upadłości, bo to jest niezwykle ważne" - skomentował Kowalczyk.

 

Przeczytaj także:

 Gigantyczny dług Kampol-Fruit. Pokrzywdzeni dostawcy nie zamierzają czekać bezczynnie

Dostawcy pod Kampol-Fruit: "Mrożonka jest sprzedawana, a my ciągle nie mamy pieniędzy"!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI