×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KAS i Krajowa Grupa Spożywcza rozpoczynają współpracę

Autor: PAP 23 marca 2023 20:01

KAS i Krajowa Grupa Spożywcza rozpoczynają współpracę KAS i Krajowa Grupa Spożywcza rozpoczynają współpracę/ fot.shutterstock.com

Szef Krajowej Administracji Skarbowej podpisał umowę w ramach Programu Współdziałania z Krajową Grupą Spożywczą - poinformowała w czwartek KAS.

Zgodnie z komunikatem resortu finansów, Krajowa Grupa Spożywcza jest siódmym przedsiębiorstwem, które dołączyło do Programu Współdziałania.

KAS i Krajowa Grupa Spożywcza rozpoczynają współpracę

"To już kolejna firma, która przystąpiła do Programu Współdziałania, stawiając na dialog z administracją skarbową i wspólne rozwiązywanie problemów podatkowych. W ramach Programu wspieramy firmy w prawidłowym realizowaniu obowiązków. Chcemy ułatwiać im prowadzenie biznesu i tworzyć partnerskie relacje oparte na wzajemnym zaufaniu" - powiedział cytowany w komunikacie sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef KAS mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk.

Program Współdziałania stanowi formę ścisłej i stałej współpracy pomiędzy podatnikiem oraz Szefem KAS. Jej celem jest zapewnienie przestrzegania przez podatnika prawa podatkowego przy aktywnym wsparciu Szefa KAS. Współpraca w ramach programu ma zapewnić prawidłowe rozliczanie zobowiązań podatkowych w bieżąco składanych deklaracjach, z jednoczesnym ograniczaniem kontroli u podatników.

Realizowany od 2020 r. Program Współdziałania skierowany jest do podmiotów gospodarczych osiągających przychody powyżej 50 mln euro. W jego ramach KAS dopasowuje poziom nadzoru i monitoringu nad podatnikiem do wdrożonych przez niego środków nadzoru nad wewnętrznymi procesami, w tym nadzoru nad kwestiami podatkowymi. Taki model współpracy został wdrożony w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Holandii, Hiszpanii, Francji, Austrii, USA, Australii - podkreślono w komunikacie MF.

Krajowa Grupa Spożywcza to największa państwowa spółka zajmująca się produkcją, przechowywaniem i sprzedażą żywności. Powstała z przekształcenia w kwietniu zeszłego roku Krajowej Spółki Cukrowej. KGS posiada kilkanaście spółek zależnych w segmentach: zbożowo-młynarskim, cukrowym, skrobi ziemniaczanej, owocowo-warzywnym, słodyczy, rolnym, nasiennym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI