Kaczyński: wprowadzimy ubezpieczenie upraw i hodowli od gwałtownych zmian cen

Autor: PAP 12 lipca 2021 10:31

Kaczyński: wprowadzimy ubezpieczenie upraw i hodowli od gwałtownych zmian cen fot. PAP/Szymon Łabiński

Będzie ubezpieczenie upraw i hodowli rolnej od klęsk żywiołowych, ale także od gwałtownych skoków cen - powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, w niedzielę podczas wizyty w Mławie.

Podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Mławy (wcześniej był w Rypinie w woj. kujawsko-pomorskim) prezes PiS mówił o tym, że będzie osobny "Polski Ład" dla rolników i wsi. To jest w opracowaniu, to trudne zagadnienie i bardzo drogie, ale uznaliśmy, że Polskę na nie stać - mówił.

W jego ramach, jak powiedział Jarosław Kaczyński, będzie wsparcie dla rolniczego handlu detalicznego w skali całego kraju, a także dla jego ekspansji zagranicznej, będą powstawać manufaktury, w których rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty.

Kaczyński zapowiedział także wsparcie dla spółdzielni rolniczych i dla przedsięwzięć energetycznych na wsi, także tych, w których wykorzystywane będą np. odpady z produkcji rolnej.

Wicepremier mówił także o tym, co w ramach "Polskiego Ładu" uzyskają mniejsze miejscowości i wieś.

"Polski Ład szczególnie nakierowany jest na to, aby Polacy, którzy żyją w mniejszych ośrodkach i na wsi, dostali prawdziwą szansę, aby pod każdym względem żyć na poziomie tych, co mieszkają w wielkich miastach. Możemy tutaj uczynić wiele i będziemy tak dzielić środki, aby osiągnąć te cele" - powiedział Kaczyński.

Stwierdził, że w ciągu najbliższych 3 lat do podziału będzie 145 mld zł, co daje 50 mln zł na gminę - nie uwzględniając ich wielkości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI