×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Już za miesiąc EEC2023. Rejestracja dla uczestników jest otwarta

Autor: PTWP - Portal Spożywczy 28 marca 2023 10:25

Już za miesiąc EEC2023. Rejestracja dla uczestników jest otwarta Zapraszamy na EEC 2023 już 24-26 kwietnia do MCK w Katowicach. / fot. PTWP

Wielkimi krokami zbliża się XV. edycja największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej. Zapraszamy na EEC 2023 już 24-26 kwietnia do MCK w Katowicach. Rejestracja dla uczestników jest już otwarta.

W programie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabraknie najważniejszych, najbardziej aktualnych trendów współczesności decydujących o perspektywach rozwoju gospodarki, o jej społecznym i geopolitycznym otoczeniu.

EEC 2023 - 24-26 kwietnia w Katowicach

Trzy dni pełne dyskusji o tym, czym żyją Polska, Europa i świat. 168 debat, a obok – gale finałowe konkursów czy Europejskie Forum Młodych Liderów. Wszystko to w towarzystwie uznanych autorytetów i ekspertów, komisarzy unijnych, decyzyjnych polityków, menedżerów dużych firm, przedsiębiorców, naukowców i ludzi mediów. Już tylko miesiąc dzieli nas od XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress), który odbędzie się 24-26 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Grono prelegentów wzbogacają kolejne nazwiska.

Zarejestruj się na EEC 2023!

O sile Europejskiego Kongresu Gospodarczego każdego roku stanowią eksperci i praktycy, którzy przyglądają się współczesnym gospodarkom i społeczeństwom z wielu różnych perspektyw i w najważniejszych dzisiaj kontekstach. Wnioski z dyskusji w opinotwórczym gronie to gotowe rekomendacje skutecznych rozwiązań, diagnozy i wskazówki dla decydentów, inspiracje i dobre praktyki warte zaimplementowania.

 

– Doświadczenia, wiedza i spojrzenia naszych panelistów konfrontują się podczas licznych, wielotematycznych debat. Ich reprezentujące różne punkty widzenia opinie wybrzmiewają w dyskursie publicznym dzięki corocznemu, szerokiemu udziałowi zainteresowanych Kongresem mediów. Nie mniej ważne są także spotkania, które dzieją się obok paneli i przynoszą ze sobą nowe cenne kontakty, współprace biznesowe czy podwaliny pod ciekawe projekty. Dla tego wszystkiego warto być w Katowicach i trzymać rękę na pulsie najistotniejszych dzisiaj spraw – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Kongresu. 

Nowa europejska gospodarka w nowym świecie - sesja inaugurująca na EEC 2023

XV Europejski Kongres Gospodarczy zainauguruje sesja pod tytułem „Nowa europejska gospodarka w nowym świecie”, w trakcie której eksperci rozmawiać będą o roli, możliwościach i taktyce Europy w kontekście zmiennego otoczenia i wyzwań jakimi są między innymi przeobrażenia zachodzące w klimacie, energetyce, logistyce czy globalnej koniunkturze. Uczestnicy sesji inauguracyjnej pochylą się nad zachowaniem bezpieczeństwa energetycznego, surowcowego, żywnościowego czy lekowego. Omówione zostaną warunki konieczne, by zatrzymać przenoszenie działalności produkcyjnej poza UE. Zaproszeni goście poruszą temat pozycji Europy w globalnym wyścigu w nowej fazie rywalizacji supermocarstw.

Udział w wydarzeniu potwierdziło już wielu zagranicznych gości, na czele z komisarzami unijnymi. W debatach udział wezmą: Johannes Hahn, komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu i administracji oraz Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Stosunków międzyinstytucjonalnych i prognozowania. Wśród prelegentów są także: Saad Saleh Alsaleh, Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej; Jorgo Chatzimarkakis, prezes Hydrogen Europe; Anders H. Eide, Ambasador Królestwa Norwegii w Rzeczypospolitej Polskiej; Karel Hirman, minister gospodarki Słowacji;Oleksandr Kravchenko, partner zarządzający McKinsey’s Kyiv Office; Mindaugas Liutvinskas, wiceminister finansów Litwy; Petro Ołeksijowycz Poroszenko, minister spraw zagranicznych Ukrainy w latach 2009–2010, minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy w 2012, prezydent Ukrainy w latach 2014–2019 czy Kira Rudik, ukraińska menedżerka, parlamentarzystka i przewodnicząca partii Głos oraz Anastase Shyaka, Ambasador Republiki Rwandy w Rzeczypospolitej Polskiej, Catharina Sikow-Magny, dyrektor ds. zielonej transformacji i integracji systemów energetycznych Dyrekcji Generalnej ds. Energii w Komisji Europejskiej; Miroslav Skřivánek, wiceminister rolnictwa Czech oraz Yuliia Svyrydenko, pierwsza wicepremier i minister gospodarki Ukrainy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI