Jakie znaczenie dla banku ma biznesplan przy finansowaniu inwestycji w ramach Modernizacji?

Autor: www.sadyogrody.pl 13 lipca 2021 14:41

Jakie znaczenie dla banku ma biznesplan przy finansowaniu inwestycji w ramach Modernizacji? Finansowanie inwestycji w ramach dotacji UE; fot. unsplash.com

Bank BNP Paribas oferuje wnioskującym i oczekującym na środki unijne finansowanie inwestycji. Jakie znaczenie ma biznesplan przy udzielaniu finansowania inwestycji realizowanej w ramach "Modernizacji gospodarstw rolnych"?

Środki na dotacje inwestycyjne to 8,74 mld zł w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych”. Dotychczas zostały zakontraktowane na poziomie ok. 75%, ale tylko 50% budżetu faktycznie wydatkowano na refundacje kosztów poniesionych przez gospodarstwa rolne.

Finansowanie inwestycji w rolnictwie

Bank BNP Paribas oferuje wnioskującym i oczekującym na środki unijne finansowanie inwestycji.

Jakie znaczenie ma biznesplan przy udzielaniu finansowania w ramach poddziałania "Modernizacja"? Czy są inwestycje / zakupy, które z perspektywy Banku są lepiej i gorzej oceniane? O to m.in. zapytaliśmy Kingę Wąsik, kierownik Zespołu Produktów Komercyjnych i Finansowania UE w Banku BNP Paribas.

- W przypadku wnioskowania o finansowanie inwestycji w banku, istotne jest to co klient napisał w biznesplanie. Analityk oceniający transakcję bierze pod uwagę pomysł Klienta na rozwój i adekwatność jego planu do aktualnej skali prowadzonego biznesu i możliwości (chociażby finansowych). Ważne jest, żeby miała uzasadnienie ekonomiczne - mówi.

Jak podkreśla Kinga Wąsik, jako instytucja, która ma mocno zakorzenione wartości społecznej odpowiedzialności biznesu, Bank BNP Paribas patrzy też na aspekty środowiskowe i społeczne realizowanych przedsięwzięć. - W tym zakresie jesteśmy spójni z ARiMR, która wydatkując środki publiczne musi mieć te czynniki na uwadze - dodaje.

- Rolnicy, w tym sadownicy, zgłaszają się do banku najczęściej już po podpisaniu umowy o dofinansowanie. Wynika to z faktu, że niewielu z nich realizuje inwestycje po złożeniu wniosku o dofinansowanie w ARiMR. Najczęściej czekają na pozytywną decyzję o przyznaniu dotacji. Dla nas klientem jest zarówno ten, który przychodzi na etapie wniosku, jak i ten, który przychodzi po zawarciu umowy o dofinansowanie. W każdym przypadku możemy udzielić kredytu i uruchomić środki na pokrycie wydatków przewidzianych w projekcie - podkreśla Kinga Wąsik, kierownik Zespołu Produktów Komercyjnych i Finansowania UE w Banku BNP Paribas.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI