Jakie stawki za zbiór borówki amerykańskiej 2021?

Autor: SS 29 czerwca 2021 16:41

Jakie stawki za zbiór borówki amerykańskiej 2021? Jakie stawki za zbiór borówki amerykańskiej 2021?/ fot. shutterstock.com

Pełnia zbiorów borówki amerykańskiej w Polsce dopiero przed nami, ale już teraz plantatorzy zastanawiają się, jakiego rzędu koszty będą musieli ponieść, płacąc pracownikom za zbiór owoców w tym sezonie.

Na portalach internetowych pojawiają się dyskusje między plantatorami borówki amerykańskiej na temat tego,  ile planują płacić pracownikom w tym roku, za zbiór 1kg owoców.

- Jeszcze nic nie wiadomo- pisze na jednej z grup borówkowych Pani Barbara.

- 2,8 zl bez dodatkowych benefitow - twierdzi Pan Piotr.

- 3,50 za kilogram w zeszłym roku, w tym roku pewnie 4 zł- informuje jedna z plantatorek.

- 3 zł, w mazowieckim 2,50 nie przejdzie - pisze Pan Marcin.
- ja tez 3zl mazowieckie - dodaje inna plantatorka.

- Ukraińcy dostają 3 zł i za mniejszą stawkę też nie chcą przyjeżdżać ,gdzieś w okolicy ktoś płaci 2,50 ale dają całodzienne wyżywienie to wolę dawać 3 zł i mieć święty spokój - informuje Pani Katarzyna.

Jeden członków dyskusji pisze z kolei, że w jego regionie pracownicy wolą zbierać owoce za stawkę godzinową:

- u mnie za kg nie chcą zbierać. 15/16(zł) na godzinę plus mała przegryzka. Jest tyle magazynów i montowni dookoła, gdzie mają duże lepsze warunki, że o mniejszych stawkach w ogóle nie chcą rozmawiać. Sami ich rozpaskudziliśmy - pisze Pan Paweł. 

Jak podkreśla Pan Paweł, w jego regionie to pracownicy dyktują obecnie warunki. Jego zdaniem, dopiero gdy plantator oferuje dobre stawki za zbiory, wtedy pracownicy są zainteresowani pracą zbieracza. W innym przypadku rezygnują na rzecz pracy np. okolicznych firmach magazynowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI