IUNG: susza utrzymuje się we wszystkich województwach w kraju

Autor: PAP 26 sierpnia 2020 11:28

IUNG: susza utrzymuje się we wszystkich województwach w kraju Susza rolnicza nadal się utrzymuje, jednak największa jest w północno-zachodniej Polsce/ fot. shutterstock.com

Susza rolnicza nadal się utrzymuje, największa jest w północno-zachodniej Polsce - informuje w swoim ostatnim komunikacie Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

"Brak opadów oraz wysoka temperatura powietrza spowodowały, że deficyt wody wzrósł, miejscami nawet o ponad 50 mm wody. Największe niedobory wody dla roślin uprawnych w okresie od 21 czerwca do 20 sierpnia występowały w północno-zachodniej Polsce. Natomiast duże nadmiary wody notowano w dalszym ciągu w południowych terenach woj.: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz mazowieckiego" - czytamy w komunikacie Instytutu.

Według IUNG występujący duży deficyt wody odnotowano na terenie woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego. Ale niedobory wody występują na terenie wszystkich województw w Polsce.

Susza dotyka głównie upraw: kukurydzy na kiszonkę, kukurydzy na ziarno, krzewów owocowych, roślin strączkowych, ziemniaka, warzyw gruntowych, tytoniu, chmielu, buraka cukrowego, drzew owocowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI