Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach otrzymał prawie 6 mln zł dofinansowania

Autor: PAP 15 stycznia 2021 09:56

Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach otrzymał prawie 6 mln zł dofinansowania

Prawie 6 mln zł dofinansowania otrzyma Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber w czwartek wręczył placówce symboliczny czek – poinformowały PAP służby prasowe marszałka.

Czek odebrała dyrektor Instytutu Ogrodnictwa - Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach prof. Dorota Konopacka.

Jak napisano w komunikacie przesłanym do PAP dofinansowanie wynosi 5,8 mln złotych. W przekazaniu czeku udział wzięli - oprócz dyrektora instytutu - także radna samorządu województwa łódzkiego Ewa Wendrowska oraz pracownik naukowy instytutu dr Waldemar Kiszczak.

Instytut Ogrodnictwa powstał przez połączenie dwóch skierniewickich jednostek badawczo-rozwojowych: Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka i Instytutu Warzywnictwa im. Emila Chroboczka.

Program badawczy Instytutu obejmuje wszystkie zagadnienia związane z produkcją ogrodniczą, począwszy od badań nad biologicznymi podstawami produkcji owoców, warzyw i roślin ozdobnych przez m.in. biotechnologię, genetykę i hodowlę twórczą roślin ogrodniczych, agrotechnikę, szkółkarstwo, ochronę zasobów genowych roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych, uprawę grzybów jadalnych czy przetwórstwo.

W Instytucie wyhodowano ponad 200 odmian roślin sadowniczych i warzywnych, które mają znaczący udział w polskiej produkcji ogrodniczej. W placówce opracowano i wdrożono do praktyki nowoczesne technologie przechowywania dzięki czemu owoce i warzywa są dostępne na rynku przez cały rok. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI