Relacjonująca protest rozgłośnia Cadena Ser wskazała na duże rozbieżności w podawanych przez policję oraz organizatorów wydarzenia liczbach jego uczestników. Pierwsi twierdzą, że protestowało ponad 100 tys. osób, drudzy, że na manifestacji pojawiło się ich 400 tys.

Hiszpańscy rolnicy chcą zmiany polityki rolnej

W trakcie protestu odbywającego się pod hasłem "Wspólnie na rzecz pola", w którym wzięli też udział członkowie kół łowieckich oraz hodowcy zwierząt, domagano się zmiany polityki rolnej prowadzonej przez centrolewicowy gabinet Sancheza.

W rozmowie z dziennikarzami protestujący wskazywali na rosnące koszty produkcji rolnej, spowodowanej m.in. szybkim wzrostem cen paliw, a także na bierność rządu.

"Pomóżcie rolnikom!", "Chcemy konkretnego wsparcia!", "Nie pomagacie, ale nas nie osłabiajcie", widniało na niektórych transparentach przyniesionych na niedzielny protest przed członków środowisk rolniczych.

W niedzielnym marszu, który przeszedł przez centrum hiszpańskiej stolicy, wzięli udział również politycy parlamentarnej opozycji, m.in. z centroprawicowej Partii Ludowej, konserwatywnej Vox oraz liberalnej partii Obywatele.