×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grzegorz Puda: w nowym budżecie UE będą środki na działania prośrodowiskowe

Autor: PAP 23 października 2020 15:07

Grzegorz Puda: w nowym budżecie UE będą środki na działania prośrodowiskowe Grzegorz Puda, minister rolnictwa/ fot. za portalspozywczy.pl

- W przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej znajdą się środki na działania prośrodowiskowe i wspierające klimat - poinformował minister rolnictwa i leśnictwa Grzegorz Puda. Dodał, że takich ustaleń dokonano w Luksemburgu, podczas posiedzenia unijnych szefów resortów odpowiedzialnych za sprawy rolnictwa.

Grzegorz Puda dodał, że według ustaleń, środki mają pochodzić z puli środków przeznaczonych na dopłaty bezpośrednie.

- Skutkiem wypracowanego porozumienia będzie możliwość przeznaczenia co najmniej 20 procent środków z pierwszego filara perspektywy rolnej (dopłat) na praktyki agrotechniczne. Poza tymi tak zwanymi ekoschematami, będzie także możliwość bardziej elastycznego zarządzania środkami, co generalnie płynie na jeszcze większą dostępność środków z całej puli dla gospodarstw rolnych - podsumował minister.

Szef resortu rolnictwa i leśnictwa dodał również, że unijni ministrowie poparli wdrożenie systemu uproszczeń w stosunku do wspierania małych gospodarstw - Takie zmiany ułatwiają najmniejszym gospodarstwom dostęp do środków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI