Grzegorz Puda pożegna się z resortem rolnictwa?

$data.author.description Autor: farmer.pl 28 sierpnia 2021 11:56

Grzegorz Puda pożegna się z resortem rolnictwa? Grzegorz Puda pożegna się z MRiRW?; fot. mat.pras.

Ogólnopolskie media wieszczą rychły kres urzędowania Grzegorza Pudy. Kto go zastąpi na stanowisku ministra rolnictwa?

Jak czytamy na portalu onet.pl, dni Grzegorza Pudy w resorcie rolnictwa są już policzone. Wynikać ma to nie tyle z ostrej krytyki urzędującego ministra ze strony opozycji, co przede wszystkim ze strony wielu polityków PiS, których elektorat wywodzi się z obszarów wiejskich. Oponenci wytykają, iż postawa Pudy unikającego spotkań z niezadowolonymi rolnikami napędza karierę szefa AGROunii Michała Kołodziejczaka, którego rosnąca popularność może zagrozić posłom PIS w kolejnych wyborach.

Grzegorz Puda a spadek poparcia PiS na wsi

Sondaże prowadzone na zlecenie PiS nakazują już ponoć bić na alarm, bo wskazują spadek poparcia na wsi, m.in. z racji nieskutecznych działań rządu w związku z epidemią ASF. Trudno też uniknąć w kontekście tej krytyki porównań obecnego ministra do jego poprzednika Jana Ardanowskiego, który konfrontacji z rolnikami nigdy nie unikał.

Jak przypomina onet.pl, 39-letni zootechnik Grzegorz Puda powołany został na urząd niespełna rok temu. Kres jego kariery w resorcie przyspieszyć mogą jednak także medialne doniesienia, które obnażają jego zamiłowanie do luksusu. Według portalu powołującego się na informacje od urzędników resortu, minister miał odmówić odbywania podróży służbową skodą superb i zażądał zakupu audi A8.

Onet wskazuje jednocześnie dwóch kandydatów na stanowisko ministra rolnictwa. To dzisiejszy sekretarz stanu w resorcie, poseł PiS Szymon Giżyński.

Więcej na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI