×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grupy Azoty odwołała wiceprezesa Tomasza Hryniewicza

Autor: PAP 17 stycznia 2023 09:34

Grupy Azoty odwołała wiceprezesa Tomasza Hryniewicza Rada nadzorcza Grupy Azoty podjęła uchwałę o odwołaniu ze składu zarządu spółki jej wiceprezesa Tomasza Hryniewicza / fot. materiały prasowe

Rada nadzorcza Grupy Azoty podjęła uchwałę o odwołaniu ze składu zarządu spółki jej wiceprezesa Tomasza Hryniewicza - poinformowała w poniedziałek spółka w komunikacie. Nie podano przyczyny odwołania.

Jednocześnie spółka Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy poinformowała w komunikacie, że Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa i z członkostwa w zarządzie tej spółki.

Grupa Azoty to jedna z największych w Europie i największa w Polsce grupa kapitała branży nawozowo-chemicznej. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

W ramach Grupy działają zakłady azotowe w Tarnowie, Puławach, Policach i Kędzierzynie-Koźlu. Grupa Azoty to spółka akcyjna notowana na GPW, w której Skarb Państwa ma w niej 33 proc. akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI