Grupa Fruvitaland oskarżona o wyłudzenie 4,5 mln zł dotacji z ARiMR

Autor: PAP 01 maja 2022 12:58

Grupa Fruvitaland oskarżona o wyłudzenie 4,5 mln zł dotacji z ARiMR Jest akt oskarżenia za usiłowanie wyłudzenia 4,5 mln zł z ARiMR/ fot. shutterstock

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 12 osobom podejrzanym o usiłowanie wyłudzenie 4,5 mln zł dotacji z Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, poświadczenie nieprawdy w dokumentach i składanie fałszywych zeznań.

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach oskarżyła członków zarządu grupy producentów owoców i warzyw Fruvitaland sp. z o. o. Pawła G., Rafała Sz. i Sławomira Z. o usiłowanie wyłudzenia z lubelskiego oddziału ARiMR 4,5 mln zł dotacji na budowę przechowalni owoców w Piotrawinie (powiat opolski).

Akt oskarżenia za usiłowanie wyłudzenia 4,5 mln zł z ARiMR

Natomiast o poświadczenie nieprawdy w dokumentach prokuratura oskarżyła Roberta P., Andrzeja S., Piotra M., Janusza Cz., Andrzeja O., Sylwestra K., Tomasza B. i Ewę Cz. Za składanie fałszywych zeznań odpowie Jacek L.

Prokuratura ustaliła, że między marcem 2016 r. a styczniem 2017 r. podejrzani usiłowali doprowadzić ARiMR do niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez przedstawianie nieprawdziwych dokumentów dotyczących postępów w budowie przechowalni owoców. Swojego celu nie osiągnęli, jak wskazali śledczy, ze względu na wstrzymanie wypłaty dofinansowania przez ARiMR.

Prokurator w akcie oskarżenia wskazał, że spośród 12 oskarżonych do popełnienia zarzucanych czynów przyznali się jedynie Ewa Cz., Tomasz B. i Janusz Cz. Oskarżeni nie byli wcześniej karani sądownie.

Za wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy grozi do pięciu lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI