Francja: Podwyżka minimalnej emerytury dla rolników od 2022 r.

$data.author.description Autor: farmer.pl 10 lipca 2020 10:11

Francja: Podwyżka minimalnej emerytury dla rolników od 2022 r. We Francji podwyższona została minimalna emerytura dla rolników/ fot. shutterstock

We Francji podwyższona została minimalna emerytura dla rolników kierujących gospodarstwem rolnym. W ubiegłym tygodniu francuski senat zatwierdził projekt, który gwarantowałby rolnikom od 2022 roku emerytury w wysokości 85 proc. płacy minimalnej - informuje Farmer.pl.

Odpowiadałoby to obecnie około 1 025 euro miesięcznie. Dotyczyć to będzie zarówno przyszłych emerytów, jak i już emerytowanych rolników kierujących uprzednio gospodarstwem. Francuskie Stowarzyszenie Rolników (FNSEA) i Organizacja Młodych Rolników (JA) z zadowoleniem przyjęły podwyżkę, jako „ważne zwycięstwo”.

W odniesieniu do wciąż niejasnego finansowania podwyżki emerytur stowarzyszenia wyjaśniły również, że tak naprawdę musi to być wyraz solidarności narodowej. FNSEA i JA skrytykowały fakt, że na podwyżce skorzystają tylko menedżerowie, a małżonkowie i inni pomocnicy rodzinni nadal będą w gorszej sytuacji.

Więcej w serwisie farmer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI