×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Fotowoltaika, biogazownie - rząd szykuje zieloną ewolucję na wsi

Autor: PAP 17 stycznia 2023 07:46

Fotowoltaika, biogazownie - rząd szykuje zieloną ewolucję na wsi Rząd szykuje +zieloną ewolucję+ na wsi. / fot. shutterstock

Planujemy liczne programy wspierające rozwój źródeł odnawialnych oraz biogazowni na terenach wiejskich i w rolnictwie – zapowiada w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Wsparcie odnawialnych źródeł energii 

Jak pisze dziennik, rozwój produkcji biogazu i biometanu, drugie życie dla spółdzielni energetycznych na wsi, upowszechnienie OZE, przede wszystkim fotowoltaiki, na obszarach wiejskich - takie mają być efekty działań planowanych przez rząd.

"Rząd szykuje +zieloną ewolucję+ na wsi. Planujemy liczne programy wspierające rozwój OZE na terenach wiejskich i w rolnictwie. Chodzi o wsparcie dla rozwoju biogazowni, fotowoltaiki, magazynów energii i energii wiatrowej" - wylicza w rozmowie z "DGP" wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Jak przewiduje, prawdopodobnie to fotowoltaika będzie cieszyła się największym powodzeniem. Deklaruje też wsparcie dla powoływania spółdzielni energetycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI