Eksperci mówią wprost: polskiemu rynkowi pracy potrzeba cudzoziemców!

Autor: inforfk.pl 07 czerwca 2018 13:32

Eksperci mówią wprost: polskiemu rynkowi pracy potrzeba cudzoziemców! fot. shutterstock

Pracodawcy coraz chętniej patrzą w kierunku Wschodu, bo rąk do pracy na rodzimym rynku zaczyna brakować. Zatrudnienie cudzoziemca powinno być coraz łatwiejsze, ale formalności nadal pozostają największą zmorą przedsiębiorców - czytamy na portalu Inforfk.

W Polsce w 2017 r. zarejestrowano ponad 1,8 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi. To o 39 proc. więcej niż rok wcześniej. Eksperci nie mają wątpliwości, że Polsce potrzebni są pracownicy z innych krajów. Problem w tym, że pracodawcy chcący zatrudnić obcokrajowców nadal zmagają się z wieloma problemami - czytamy na Inforfk.

Wioletta Żukowska-Czaplicka, ekspert ds. Prawa Pracy Pracodawców RP zauważa, że nowe regulacje to nowe procedury, które wywołują wątpliwości interpretacyjne i są różnie stosowane przez poszczególne urzędy pracy.

Jak podaje Inforfk, eksperci mówią wprost: polskiemu rynkowi pracy potrzeba cudzoziemców. Polacy zwyczajnie nie chcą wykonywać niektórych prac – konieczne jest posiłkowanie się pracownikami z zagranicy – twierdzi Wioletta Żukowska-Czaplicka.

Więcej na portalu Inforfk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI