#EEC2020: Rolnictwo i przemysł spożywczy wobec zmian klimatu tematem debaty

Autor: www.sadyogrody.pl 01 września 2020 10:32

#EEC2020: Rolnictwo i przemysł spożywczy wobec zmian klimatu tematem debaty #EEC2020: Rolnictwo i przemysł spożywczy wobec zmian klimatu/ fot. PTWP

Ograniczenie emisyjności produkcji rolnej, zmiany klimatu, Zielony Ład - to główne idee przyświecające debacie pt. "Rolnictwo i przemysł spożywczy wobec zmian klimatu", która odbędzie się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podczas debaty będzie rozmawiać o produkcji żywności i klimacie w kontekście ich wzajemnego oddziaływania. Rolnictwo jest gałęzią gospodarki szczególnie podatną na zmiany klimatu, więc jednym z tematów debaty będą szanse i wyzwania związane z wykarmieniem ludzkości bez uszczerbku na kondycji naszej planety oraz kierunki zmian i technologie dostosowujące produkcję żywności do wyzwań klimatycznych i demograficznych. Dużą uwagę poświęcimy także założeniom projektu reform w ramach Zielonego Ładu.

Udział w sesji potwierdzili:

- Andrzej Gantner, wiceprezes, dyrektor generalny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
- Szymon Giżyński, sekretarz stanu, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska
- Zbigniew Karaczun, Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, Katedra Ochrony Środowiska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
- Paulina Kopeć, sekretarz generalny, Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”
- Lorenza Romanese, dyrektor zarządzająca, Europejskie Stowarzyszenie Konopi Przemysłowych
- Cezary Urban, dyrektor, Agricultural Solutions, BASF Polska

Pełna agenda i rejestracja dostępne są na stronie.

XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (2-4 września) to trzydniowy cykl dyskusji wokół tematów najważniejszych dla przyszłości Europy i rozwoju polskiej gospodarki. Wydarzeniem towarzyszącym są 5. European Tech and Start-up Days.

XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech and Start-up Days organizowane
w szczególnych okolicznościach, odbędą się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

W dbałości o bezpieczeństwo uczestników i sprawny przebieg Kongresu wprowadzony zostanie limit osób mogących spotkać się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Do udziału w stacjonarnym kongresie w Katowicach uprawnia przyznany po zarejestrowaniu się status potwierdzony systemową wiadomością e-mail. Tegoroczna edycja w całości będzie transmitowana online (na etapie rejestracji należy wybrać opcję: udział zdalny lub na miejscu).

Udział w sesjach, debatach i spotkaniach największej konferencji biznesowej Europy Centralnej wymaga wcześniejszej rejestracji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI