Dyrektor IO o nowym ministrze rolnictwa: wszystkim Instytutom potrzebny jest teraz spokój

Autor: www.sadyogrody.pl 02 października 2020 11:03

Dyrektor IO o nowym ministrze rolnictwa: wszystkim Instytutom potrzebny jest teraz spokój prof. dr hab. Dorota Konopacka, dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach/ Fot. PTWP

- Instytutowi, a właściwie wszystkim Instytutom potrzebny jest spokój, aby rozwiązywać problemy merytoryczne, których nie brakuje - mówi w rozmowie z sadyogrody.pl prof. dr hab. Dorota Konopacka, dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

W związku ze zmianą na stanowisku ministra rolnictwa pytamy przedstawicieli branży ogrodniczej o oczekiwania względem nowego gospodarza resortu.

Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa wskazuje, że każda zmiana, choćby najlepsza, powoduje konieczność dostosowania się do niej.

- Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie się układała współpraca z kandydatem na Ministra Rolnictwa - zaznacza prof. dr hab. Dorota Konopacka.

Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw (KZGPOiW) również przyznał, że trudno odpowiedzieć na pytanie, czego możemy oczekiwać po nowym ministrze. - W branży rolniczej jest osobą dotychczas zupełnie nieznaną. Jakichkolwiek informacji na temat pana Grzegorza Pudy możną poszukiwać jedynie w Internecie. Wynika z nich, że praktycznie jedynym jego związkiem z rolnictwem jest ukończenie wydziału zootechnicznego na Uniwersytecie Rolniczym z Krakowie. Nigdzie nie ma informacji, aby po ukończeniu studiów ze zdobytej wiedzy skorzystał w swojej pracy zawodowej. Zrobił natomiast szybką karierę polityczną, czego należy pogratulować - dodał.

- Oczywiście ze swej strony deklarujemy współpracę, bo zależy nam na rozwoju nie tylko naszej branży, ale też całego rolnictwa, to przyszłość naszych rodzin, ale, jak mówią słowa znanej piosenki „do tanga trzeba dwojga, tak ten świat złożony jest”- mówi Witold Boguta.

Czytaj także:

 Witold Boguta: Grzegorz Puda w branży rolniczej jest osobą zupełnie nieznaną

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI