Duda: szczególna ochrona polskiego rolnictwa powinna znaleźć się w konstytucji

Autor: PAP 14 czerwca 2018 17:26

Duda: szczególna ochrona polskiego rolnictwa powinna znaleźć się w konstytucji fot. shutterstock

Szczególna ochrona polskiego rolnictwa, bezpieczeństwa żywności i rolników powinna znaleźć się w konstytucji - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że powinniśmy budować markę Polski jako kraju produkującego dobrą, zdrową żywność.

"Budowanie tej marki jest niezwykle istotne, dlatego m.in. uważam, że szczególna ochrona polskiego rolnictwa, polskich rolników, szczególna ochrona bezpieczeństwa żywności w Polsce powinna znaleźć się w najważniejszym akcie prawnym, jakim jest konstytucja" - podkreślił prezydent.

Dodał, że stąd jego propozycja, by takie pytanie znalazło się w referendum. "Jestem przekonany, że zdecydowana większość Polaków będzie za tym, żeby konstytucja chroniła i doceniała polskich rolników, a przede wszystkim, żeby jasno i wyraźnie mówiła o bezpieczeństwie żywnościowym".

We wtorek na posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju przedstawiono propozycję 15 pytań, które mogą znaleźć się w referendum konsultacyjnym. Propozycja dziesiątego pytania brzmi: "Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI