×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dotacje do wymiany dachów z azbestu: Wypłaty przesuną się?

Autor: SadyOgrody.pl / WIR 13 grudnia 2022 12:22

Dotacje do wymiany dachów z azbestu: Wypłaty przesuną się? Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się nabór w ramach Krajowego Planu Odbudowy o wsparcie finansowe na wymianę pokryć dachowych. / fot. shutterstock

Nabór wniosków na wymianę pokryć dachowych trwał do 15 listopada. Obecnie rolnicy dostają informację o konieczności uzupełnienia wniosków ale nie jest to takie proste.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się nabór w ramach Krajowego Planu Odbudowy o wsparcie finansowe na wymianę pokryć dachowych. Rolnicy złożyli 47 tys. wniosków na kwotę 588 mln zł. Wielkopolska Izba Rolnicza informuje, że pojawiają się problemy z uzupełnieniem wniosków. Wystosowała już w tej sprawie pismo do Ministra Rolnictwa. 

Wnioski o dotację na wymianę dachów z azbestu - nie ma możliwości korekty wniosku

- Od kilku dni rolnicy – wnioskodawcy tego działania otrzymują z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  za pośrednictwem komunikacji telefonicznej oraz SMS, jak również poczty elektronicznej, informacje o konieczności dokonania wielu uzupełnień w opracowanych wnioskach na wymianę dachów. Niestety po zalogowaniu się do Platformy Usług Elektronicznych nie ma żadnej możliwości dokonania korekty wniosku – istnieją jedynie opcje: podglądu oraz wycofania wniosku - informuje Wielkopolska Izba Rolnicza. 

Ze względu na restrykcyjne przepisy i konieczność dokonania uzupełnień w terminie 7 dni od odebrania wiadomości, WIR apeluje o pilne wdrożenie działań modernizacyjnych, które umożliwią wnioskodawcom dokonanie wskazanych uzupełnień i złożenia korekty wniosku.

- W sytuacji, gdy nie uda się wdrożyć działań naprawczych wielkopolski samorząd rolniczy proponuje wydłużenie powyższego terminu do czasu prawidłowego działania Platformy Usług Elektronicznych. Kolejnym aspektem na który pragniemy zwrócić uwagę, jest kwestia uzyskania z archiwów Starostw Powiatowych zgłoszeń planowanych wymian pokryć dachowych których dokonano dwa lub trzy lata temu - uzyskanie tych dokumentów bywa bardzo czasochłonne i wnioskodawcy mogą nie uzyskać wymaganej w wezwaniu dokumentacji w w/w terminie. Ma to szczególne znaczenia w przypadku tylko jednokrotnego wezwania do uzupełnień o którym mowa jest w pismach P-1/614 - czytamy na stronie internetowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI