×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dostawcy pod Kampol-Fruit: "Mrożonka jest sprzedawana, a my ciągle nie mamy pieniędzy"!

Autor: www.sadyogrody.pl 04 stycznia 2023 13:17

Dostawcy pod Kampol-Fruit: "Mrożonka jest sprzedawana, a my ciągle nie mamy pieniędzy"! Kampol-Fruit jest winny dostawcom owoców i warzyw prawie 74 mln złotych/ fot. twitter Agrestt_

Pod siedzibą Kampol-Fruit w Rykach odbyły się kolejne protesty dostawców owocow i warzyw, którzy nie otrzymali pieniędzy za swoje plony. Domagają się pomocy ze strony rządu.

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, Kampol-Fruit jest winny dostawcom owoców i warzyw prawie 74 mln złotych. 1 października rozpoczął się “proces restrukturyzacyjny” firmy, w wyniku którego dostawcy mają otrzymać połowę swoich należności za dostarczone owoce i warzywa, w dodatku w ratach. O sprawie można przeczytać w artykule: Gigantyczny dług Kampol-Fruit. Pokrzywdzeni dostawcy nie zamierzają czekać bezczynnie

Protesty pod Kampol -Fruit

Rolnicy informują w mediach społecznościowych, że w dniu wczorajszym z zakładu wyjeżdżał towar: " Wczoraj w 3h 8aut przyjechało po mrożonkę, która jest sprzedawana, my ciągle nie mamy swoich pieniędzy!"

Reakcja ministrów na aferę z Kampol Fruit

Po nagłośnieniu sprawy minister rolnictwa Henryk Kowalczyk ogłosił na Twitterze, że składa zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Kampol-Fruit. Wiceminister Janusz Kowalski również na TT powiadomił, że wniósł do Ministra Sprawiedliwości o objęcie nadzorem doradcę restrukturyzacyjnego Kampol-Fruit.

Przeczytaj także:

Afera z Kampol-Fruit. Jest zawiadomienie do prokuratury

Zbigniew Ziobro reaguje na aferę z Kampol-Fruit

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI