Dopłaty do nawozów. Wojciechowski: Rolnicy nie zostaną bez pomocy

$data.author.description Autor: farmer.pl 09 marca 2022 09:18

Dopłaty do nawozów. Wojciechowski: Rolnicy nie zostaną bez pomocy Co z dopłatami do nawozów? Wojciechowski: Rolnicy nie zostaną bez pomocy/ fot. shutterstock.com

Portal Farmer.pl informuje, że Janusz Wojciechowski, unijny komisarz ds. rolnictwa, po wczorajszych obradach podkreślił, że w ramach pomocy i wdrożenia niezbędnych mechanizmów rolnicy zostali uwzględnieni i nie zostaną w tym kryzysie sami.

Po wczorajszych obradach komisarzy UE ws. koniecznych działań do przeciwstawienia się kryzysowi gospodarczemu wywołanym agresją Rosji na Ukrainę pojawia się szansa na wdrożenie działań wspierających rolnictwo w obecnej sytuacji.

Dopłaty do nawozów powinny wynosić 500-1700 zł

- Dla mnie, bardzo istotne jest to, co się wydarzyło, czyli że potrzeby rolnictwa zostały włączone w dalszy plan działań przygotowywanej pomocy. Na mój wniosek, rolnicy zostali dopisani jako grupa zawodowa, która wymaga pomocy  – mówił w rozmowie z portalem farmer.pl tuż po spotkaniu Janusz Wojciechowski. 

Rolnicy są uwzględnieni w komunikacie KE, jako grupa dotknięta wzrostem cen ale i wojną. Obecnie jest to tylko komunikat, bez żadnych decyzji. W toku dalszych prac, zostaną określone reguły przyznawania pomocy, a to będzie przedstawione i wypracowane w najbliższym czasie. 

Komisarz w rozmowie z redakcją farmer.pl tłumaczy jednocześnie, że wszystko zmierza w kierunku, o który już w styczniu br. zabiegała Polska, czyli o ustanowienia środków pomocy dla rolnictwa. 

Więcej na ten temat na Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI