Dopłaty do nawozów - problemy przy uzyskaniu wsparcia

Autor: sadyogrody.pl / KRIR 17 lipca 2022 16:17

Dopłaty do nawozów - problemy przy uzyskaniu wsparcia W wielu przypadkach paragon wraz z zaświadczeniem nie jest uznawany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. / fot. shutterstock

Zarząd KRIR zwrócił się do Henryka Kowalczyka w sprawie rolników, u których ARiMR stwierdziła nieprawidłowości przy składaniu dokumentów do wniosku o udzielenie pomocy finansowej na dofinasowanie zakupu nawozów mineralnych.

Problemy przy uzyskaniu dopłat do nawozów

W chwili zakupu nawozów nie było przepisów odnośnie wymagań co do dowodu ich zakupów, a wielu rolników otrzymało paragon nieimienny, przy czym firmy sprzedające nawozy wystawiły zaświadczenia dla rolników o dokonanym zakupie, zawierające nazwę nawozu, kwotę oraz nr paragonu.

W wielu przypadkach paragon wraz z zaświadczeniem nie jest uznawany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Naszym zdaniem należałoby uznać to jako imienny dokument księgowy o równoznacznej wartości dowodowej dokumentujący zakup nawozów, o którym mowa w instrukcji wypełniania wniosku.

Wobec powyższego, KRIR zwrócił się o pilną interpretację w przedstawionej sprawie dla ARiMR, aby nie wykluczać z pomocy rolników, którzy spełniają kryteria.

Zobacz ilu rolników otrzymało już dopłaty do nawozów: Dopłaty do nawozów: 500 mln zł na kontach rolników

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI