Dopłaty do nawozów nadal nie trafiły do wszystkich sadowników

Autor: KRIR 18 września 2022 14:28

Dopłaty do nawozów nadal nie trafiły do wszystkich sadowników Dopłaty do nawozów nadal nie trafiły do wszystkich sadowników/fot.shutterstock.com

Do 30 sierpnia wypłacono nieco ponad połowę środków przeznaczonych na pomoc rolnikom do zakupionych nawozów. KRIR poprosił ministra rolnictwa o przyspieszenie wypłat.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 14 września 2022 r. z prośbą do Pana Henryka Kowalczyka Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilne zakończenie wypłaty należnych rolnikom środków dopłat do nawozów.

Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Ryszard Bartosik poinformował, że wypłaty rozpoczęły się w lipcu br. i do 30 sierpnia br. zostało wypłacone około 2050 mln zł dla 331756 rolników.

Oznacza to, że wypłacono nieco ponad połowę środków przeznaczonych na pomoc rolnikom do zakupionych nawozów.

Rolnicy zwracają się do Krajowej Rady Izb Rolniczych informując, że nie otrzymali dopłat, prosząc o interwencję. Obecnie trwa okres siewów ozimin i rolnicy potrzebują środków na zakup materiału siewnego i nawozów. Producenci rolni, wciąż nie otrzymali zwrotu zainwestowanych pieniędzy, na które liczyli. 

Przedstawiając powyższe Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił Premiera Henryka Kowalczyka prosząc o sfinalizowanie wypłaty dopłat do zakupionych nawozów we wrześniu br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI