×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dopłaty do nawozów 2023: kiedy ruszy nabór wniosków?

Autor: PAP 26 maja 2023 14:01

Dopłaty do nawozów 2023: kiedy ruszy nabór wniosków? Dopłaty do nawozów 2023: kiedy ruszy nabór wniosków?/ fot.shutterstock.com

W przyszłym tygodniu będę chciał ogłosić nabór wniosków o dopłaty do nawozów - zapowiedział w piątek minister rolnictwa Robert Telus. Przypomniał, że budżet na ten cel to 4,7 mld zł.

Dopłaty do nawozów 2023: kiedy ruszy nabór wniosków?

"W przyszłym tygodniu będę chciał ogłosić nabór wniosków o pomoc przy nawozach" - poinformował Telus podczas konferencji prasowej. Doprecyzował, że może to być środa lub czwartek.

Dodał, że jest zgoda KE na uruchomienie pomocy dla rolników na zakup nawozów. Przypomniał, że budżet na ten cel to 4,7 mld zł.

Komisja Europejska podała we wtorek, że zatwierdziła polski program wsparcia producentów rolnych o wartości 1 mld euro (4,7 mld zł) w kontekście wojny Rosji z Ukrainą.

Program ma na celu "wsparcie płynności producentów rolnych w kontekście wojny Rosji z Ukrainą". Został zatwierdzony w ramach środków przejściowych i kryzysowych dotyczących pomocy państwa - przekazała KE.

Wsparcie będzie polegać na ograniczonych kwotach pomocy w formie dotacji bezpośrednich. Celem działania jest wsparcie producentów rolnych, którzy obecnie borykają się z niedoborami płynności w związku ze wzrostem kosztów nawozów mineralnych i brakiem stabilności na rynku rolnym, spowodowanym obecnym kryzysem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI