Dopłaty bezpośrednie 2022: nabór wniosków do końca maja

Autor: PAP 16 maja 2022 14:07

Dopłaty bezpośrednie 2022: nabór wniosków do końca maja Dopłaty bezpośrednie 2022: termin składania wniosków wydłużony do 31 maja !/ fot.shutterstock.com

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie został wydłużony do 31 maja. Minister rolnictwa podpisał stosowne rozporządzenie; oczekuje ono na publikację - poinformował w środę resort rolnictwa.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie został wydłużony do 31 maja

"Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjął decyzję o przedłużeniu do 31 maja 2022 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach PROW (dotyczy działania Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego)" - napisano w komunikacie.

Wyjaśniono, że "decyzja jest wynikiem trudnych warunków ekonomicznych, wywołanych dużym wzrostem kosztów prowadzenia działalności rolniczej".

Zmiany do wniosków o dopłaty bezpośrednie także można składać dłużej - do 15 czerwca 2022 r.

Wnioski będzie można składać również do 25 dni kalendarzowych po terminie, tj. do 27 czerwca 2022 r. (ponieważ 25-26 czerwca przypadają w sobotę i niedzielę). Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od 1 czerwca 2022 r., płatność będzie zmniejszona o 1 proc. należnej kwoty. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI