Dopłaty bezpośrednie 2021: Został ostatni tydzień składania wniosków

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 11 czerwca 2021 11:21

Dopłaty bezpośrednie 2021: Został ostatni tydzień składania wniosków Tylko niecały jeden tydzień został na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie/ fot. shutterstock.com

Tylko niecały jeden tydzień został na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie i dopłaty obszarowe za 2021 r. Kto nie zdąży złożyć go do 17 czerwca będzie miała pomniejszone należne dopłaty o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Obecnie o dopłaty można ubiegać się jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus a Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian w formie papierowej. Nie warto zwlekać ze złożeniem wniosku.

Kto nie zdąży złożyć go do 17 czerwca będzie miała pomniejszone należne dopłaty o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Ostateczny termin złożenia wniosków upływa 12 lipca.

Rolnicy, którzy nie mają komputerów lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników Agencji. Wszelkie wątpliwości można konsultować dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00).

W placówkach Agencji udostępnione zostały również stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19 zalecamy, aby rolnicy, którzy chcą odwiedzić nasze biura powiatowe, umówili się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kolejek i zadbać o bezpieczeństwo beneficjentów i pracowników ARiMR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI